((( فروشگاه اینترنتی لوازم ماهیگیری ایده آل عرضه کننده لوازم حرفه ای ماهیگیری کپور در خدمت شما عزیزان است ))) ((( ارسال رایگان در سرتاسر ایران برای خریدهای بالای 5000000 ریال )))
ideal tackle
قسمت دوازدهم : انتخاب سیستمهای سرب
صفحه ١٣٢
 
 در روش چودى ابتدا سرب فرود می آيد و از آن جايى كه هوكلينك به یک دوراهی  متصل مى شود كه در طول ليدر حركت مى كند ، پس از استقرار سرب حتى داخل لجنها ، ريسه بخوبى بر روى محتويات كف آب مى خوابد.

در واقع بسته به محل قرار گيرى مهره پلاستيكى بالايى ، سرب بدون اينكه ريسه را حركت دهد قابليت جابجايى دارد. اگر محلى كه قلاب مى زنيد داراى لايه  نازكى از لجن در سطح خود است ، مهره بافر را در اولين قسمت تنگستنى محكم كنيد و در صورتى كه احساس كرديد با لجن عميق روبرو هستيد مهره پلاستيكى را در دومين قسمت تنگستنى روى ليدر محكم كنيد تا فاصله بيشترى با سرب پيدا كرده و به روند ارائه طعمه كمك كند.

 

 زمانى كه از اين روش استفاده مى كنيد ، مى توانيد از ريسه هاى بسيار كوتاه و دوست داشتنى پاپ مثل ريسه چود استفاده كنيد. اگر قصد بكار گيرى ريسه هاى سينك را داريد ، سعى كنيد طول نخ هوكلينك خود را به طول ٢٠-٣٠ سانت بگيريد تا در صورتيكه ليدر بر روى موانع غير منتظره آب فرود  آمد و در بالاى سطح بستر  قرار گرفت طعمه بصورت آويزان از ليدر قرار نگيرد و فضاى لازم جهت ارائه طعمه براى ريسه ايجاد شود.

اين سيستم براى درياچه هاى لجنى بدون علف مناسبتر است. اما اگر قصد استفاده از آن در بستر هاى علفى را داشتيد لطفا باز هم از يك سرب سبك استفاده كنيد و يا سرب خود را توسط يك تكه نخ تست ٤-٦ پوند به كوييك لينك وصل كنيد. اين عمل سبب خواهد شد كه اگر سرب شما در ميان علفها گير كرد نخ متصل به آن پاره شده و اجازه تماس مستقيم با ماهى ، براى شما فراهم شود.

در مجموع اين سيستم يك نحوه عالى ارائه طعمه در بسترهاى لجنى است.

صفحه بعد